Вечорниці у 3-А класі

29.12.2017   Administrator   Категорія: Сторінка початкової школи

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці.

За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили...

В колі друзів і батьків  провели Андріївські вечорниці учні 3 – А класу.

Господар та господиня зустрічали гостей, пригощали їх смачними варениками, пампухами, яблуками.

Дівчата ставили чобітки, щоб дізнатися котра швидше вийде заміж. Ворожили на варениках, пампушках.

Усі разом танцювали, змагалися у відгадуванні загадок, переспівуванні пісень. А як же без головної гри – кусання Калити. Хлопці та дівчата кусали Калиту, а пан Калитинський мастив їх по обличчю сажею.

Гуртом третьокласники обдурили і прогнали Чорта.

Усім було весело і цікаво. І батьки,  і діти чудово провели час.