Поклін тобі, Тарасе !

28.03.2018   Administrator   Категорія: Сторінка початкової школи

Поклін тобі, Тарасе!

Березень в українському календарі починає одне з найбільших національних свят - дні пам'яті Т.Г.Шевченка.

Третьокласники нашої школи разом з класними керівниками: Газилишин Н.Б., Тітченко О.М., Павлович Ю.М. працювали над проектом "Поклін тобі, Тарасе!". Вивчали вірші, готували малюнки до Шевченкових творів, розучували ролі для інсценізації.

21 березня для учнів початкової школи школярі 3А,3Б,3В класів презентували літературно-мистецький творчий журнал.

І дійство "Дитячі роки Тараса".

Мама (Меланія Гойдало) та син Тарас (Михайло Ленчук) розповіли, як на небі горить зірка доброї людини.

Тарас (Максим Капустяник) ріс, а згодом пішов пасти громадську череду. Дівчинка Оксанка (Ангеліна Горак) пожаліла Тараса і похвалила за його талановиті художні здібності.

Роль дяка дотепно зіграв Мастюх Степан.

ІІ дійство "Шевченко-художник".

Шевченка-юнака (Артур Вітушинський) зустріли Сошенко та Брюлов ( Артем Малевський та Антон Довбуш ). Саме ці люди допомогли Шевченкові стати вільною людиною.

Учні побували на заочній екскурсії. Побачили Шевченкову галерею картин: "Циганка", "Київський костел", "Почаївська лавра", "Селянська родина", "Казашка Катя", "Хлопчик-натурщик", "Автопортрет".

ІІІ дійство "Україно, до тебе я лину".

Прекрасно звучали вірші про українське село, про красу природи, про Тарасову тугу за рідним краєм. Звучали й пісні : "Зацвіла в долині червона калина" (виконавці: Хорольська А, Пянковська Ю.Стецюра А.,Патола М.,Клек М.,ХичійЄ., Горак А., Тригубишин Я., Грицеляк С., Козоріз Д.),

"Зоре моя вечірняя" (виконавці: Пянковська Ю.,Хичій Є., Горак А., Тригубишин Я.,  Козоріз Д.).

Особливо прозвучали Тарасові слова " Борітеся - поборите!"

IV дійство " Ми тебе не забудем, Тарасе".

Живи,Тарасе, в бронзі і в граніті,

Живи,Тарасе, в пам'яті людській.

Жив у піснях, живи у "Заповіті",

Живи у слові праведнім, у славі віковій !

Школярі познайомились із пам'ятниками Шевченкові у Різних містах України .

Піднесено і яскраво прозвучала пісня "Калиновий дзвін", яку учні з радістю виконали усі разом, бо вся Україна послала всесвітнюю славу й калиновий дзвін.